בניין הפרלמנט והביג בן בלונדון

על בניין הפרלמנט והביג בן בלונדון

הביג בן (Big Ben) הוא אחד האתרים הפופולריים ביותר בלונדון. הוא נמצא בראש בית הפרלמנט הבריטי, ונקרא על שמו של סר בנג'מין הול, שהיה אחראי על עבודת הבניה בזמן התקנת השעון בשנת 1859. למעשה, שמו הרשמי מאז 2012 הוא "מגדל אליזבט", אבל אנשים מכנים אותו "ביג בן" או "מגדל השעון". כאשר קראתי קצת על הביג בן הופתעתי לגלות שהוא, למעשה, הפעמון המורה על השעות ולא המגדל עצמו. אני מניחה, שאני לא היחידה, כי כולם קוראים למגדל באותו השם. כאשר מגיעים למקום, כדאי להמתין ולשמוע את צלצול הפעמון. הוא מופעל באופן ידני ומצלצל בכל רבע שעה, כך שאין צורך להמתין הרבה זמן כדי לשמוע אותו מנגן. באחד הביקורים שלי יצא לי לשמוע את הפעמון מצלצל בשעה עגולה, שבה הפעמון מנגן נעימה ארוכה יותר.

פרטים נוספים שכדאי לדעת...

הביג בן בשיפוצים

החל מאוגוסט 2017 הביג בן ובניין הפרלמנט עוברים "מתיחת פנים". השיפוצים צפויים להמשך כ-4 שנים, כך שעד לשנת 2021 קשה לראות את מגדל השעון המפורסם בלונדון. בספטמבר האחרון כשביקרתי במקום, הבניין כולו היה מכוסה בפיגומים. אבל מצידו של הנהר אפשר היה לראות את השעון מבצבץ החוצה.

הביג בן בלונדון

מיקום

ארמון וסטמינסטר, המשמש כבניין הפרלמנט ובראשו ניצב מגדל השעון המפורסם, ממוקם באיזור וסטמינסטר.

כתובת הארמון: וסטמינסטר, לונדון SW1A 0AA, בריטניה 

כניסה לארמון: יש אפשרות להכנס לסיורים בארמון כל השנה. פרטים על סוגי הסיורים ועלויות, אפשר למצא כאן.

דרכי הגעה

בניין הפרלמנט והביג בן נמצא סמוך לארמון באקינגהאם. אם אתם מבקרים בארמון, תוכלו להמשיך משם ברגל. אך אם אם אתם מעוניינים להגיע לביקור במקום ללא קשר לביקור בארמון באקינגהאם, אלה קווי הרכבת התחתית המגיעים אליו.

רכבת תחתית
תחנת הרכבת הסמוכה לביג בן היא תחנת וסטמינסטר. הקווים המגיעים לתחנה זו הם:
Jubilee line
District line
Circle line

אוטובוס
יש קווי אוטובוס רבים המגיעים לאיזור. ניתן להעזר באפליקציה Bus London כדי לבחור את הקו המתאים עבורכם.

הייתם בביג בן? אל תהססו לחלוק חוויות, לשאול שאלות או להציע הצעות

כתיבת תגובה