ארמון קנזינגטון

על ארמון קנזינגטון

ארמון קנזינגטון היה פעם וילה קטנה בפרברים שנקראה "בית נוטיגהאם". הזוג המלכותי ויליאם השלישי ומרי השניה בחרו בבית זה בשנת 1689 כבית הקיץ שלהם. לאחר רכישת הבית, החליטו הזוג המלכותי להגדיל אותו, והמלך הזמין את סר כריסטופר רן (שגם תכנן את קתדרלת סנט פול) להכין תוכניות. אך המלכה עצמה, נרגשת מהפרויקט, נטלה על עצמה להפוך את הבית הקטן הזה לארמון.

נלהבת מהמשימה החליטה המלכה מרי להגיע לאתר הבנייה, ולהאיץ את עבודת הפועלים. ובזמן שכוח עבודה ענקי עבד על הבנייה, צוות של מעצבים כבר הכין תוכניות דקורטיביות לחדרים החדשים.

עם זאת, ללחץ שהפעילה מרי על הפועלים היו תוצאות הרסניות. בנובמבר 1689 התמוטט חלק מהקיר החדש. אדם אחד נהרג ואחרים נפצעו קשה. זה קרה דקות אחרי שהמלכה סיירה באתר. מרי המזועזעת כתבה לבעלה על האירוע. למרות הכישלון, הארמון הסתיים במהרה, והמלך והמלכה עברו להתגורר בו בערב חג המולד בשנת 1689.

במרוצת השנים, ארמון קנזינגטון שופץ שוב, והפך לארמון אופנתי ומרשים עבור דור המלוכה הצעיר. המלכה קרוליין עיצבה את הארמון ואת הגנים, והמלכה ויקטוריה בילתה בו את ילדותה. בשנת 1837 המלכה ויקטוריה עזבה את ארמון קנסיגטון ועברה לגור בארמון בקינגהאם. מאוחר יותר גרו בארמון קנסינגטון הנסיכה דיאנה, הנסיכה מרגרט ועוד.

פרטים נוספים שכדאי לדעת...

kensington palace

מיקום

הארמון נמצא סמוך להייד פארק ולמוזיאונים: אלברט וויקטוריה, מוזיאון ההסטוריה של הטבע ומוזיאון המדע. ניתן לשלב ביקור במקומות אלה באותו היום.

כתובת: Kensington Gardens, London W8 4PX, בריטניה

ביקור בארמון: ארמון קנסינגטון פתוח למבקרים מדי יום והכניסה אליו כרוכה בתשלום. לרוכשים אונליין באתר הארמון תינתן הנחה. לשעות ביקור לחצו כאן, ולרכישת כרטיסים לחצו כאן.

דרכי הגעה

ארמון קנזינגטון נמצא סמוך לתחנת Queensway Station

רכבת תחתית
ל- Queensway Station מגיעים הקווים:
Central line

אוטובוס
יש קווי אוטובוס רבים המגיעים לאיזור. ניתן להעזר באפליקציה Bus London כדי לבחור את הקו המתאים עבורכם.

ביקרתם בארמון קנזינגטון? אל תהססו לחלוק חוויות, לשאול שאלות או להציע הצעות

כתיבת תגובה