גני קיו - הגנים הבוטניים בלונדון

על גני קיו (Kew Gardens) - הגנים הבוטניים המלכותיים

הקיו גרדנס (Kew Gardens), הגנים הבוטניים בלונדון, אינם נחשבים לאטרקציית חובה בעיני המטיילים בלונדון, בעיקר, לאלה המגיעים לביקור בפעם הראשונה. אפשר להבין את זה. לונדון גדולה ויש אתרים רבים ופופולריים יותר מהם. אם להודות על האמת, גם אני לא ביקרתי שם בפעם הראשונה שלי בלונדון.

עם זאת, זה בהחלט אתר, שכדאי לחשוב עליו, כאשר מתכננים ביקור בלונדון, בעיקר, אם הביקור ארוך או מתקיים בין אמצע נובמבר לתחילת ינואר. וכל כך למה?

הגנים הבוטניים יפהפיים, ומציעים ארכיטקטורת נוף ייחודית ומעניינת. אוסף הצמחים בגני קיו הוא מהגדולים והמגוונים ביותר בעולם. הצמחיה המגוונת צומחת בשטחים הפתוחים, אך גם בתוך בתי זכוכית, והמקום אף הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

האתר מציע סיורים מאורגנים סביב הגנים והמבנים ההיסטוריים, תוך כדי נסיעה ברכבת פנימית. במהלך הסיור ניתן הסבר על החי והצומח בגנים ועל עבודות השימור ההכרחיות.

אם אתם מגיעים לביקור בשעות הבוקר, תוכלו להצטרף להדרכה, שתספק לכם מידע על המקום. ההדרכה כוללת מעט היסטוריה, הסברים על העבודה בגני קיו, הכוונה מה ניתן לראות איפה כולל איתור בית הזכוכית, שבו נמצאים הצמחים האקזוטיים, ומה מומלץ לראות בגנים במועד שבו אתם מבקרים.

וזה טיפ חשוב, כי בתקופות שונות של השנה צמחים נראים אחרת, והמדריכים יכולים למקד את הביקור באזורים שנראים הכי טוב בכל אחת מהתקופות. הסיורים האלה מתקיימים מדי יום בין השעות 11:00-13:30.

גני קיו בכריסמס – בתקופת הכריסמס פשוט חובה לבקר בגנים. אתם ממש לא רוצים להיות בתקופה זו בלונדון, ולהפסיד את המופע האור קולי המתקיים שם.

החל מאמצע נובמבר לערך ועד לתחילת ינואר (כדאי להתעדכן באתר של גני קיו לגבי תאריכים מדויקים), הגנים נפתחים למבקרים אחרי השקיעה, ומציעים מסלול מרהיב של מיצגים אור-קוליים: העצים, הגדרות והצמחים לובשים שלל מנורות עם צבעים מתחלפים, מעמידים מיצגים חיצוניים מוארים, יוצרים תערוכה של סמלי חג המולד בשלל צבעים וקולות, והכל לאורך מסלול מרתק ומרהיב.

בנוסף, יש במקום דוכני מזון ושתיה ואוירת חג נהדרת.

פרטים נוספים שכדאי לדעת...

חג המולד בגני קיו

בדצמבר 2017 ביקרתי בגנים הבוטניים בלונדון, וחוויתי חוויה מדהימה! זה היה אחד המקומות "השווים" ביותר שביקרתי בהם בלונדון בתקופת הכריסמס.

כבר בכניסה היתה אוירה של חג. היו דוכנים של מזון ושתיה, מוסיקה נעימה והמון מבקרים. כמובן, שמיד התחממתי עם כוס יין חם (Mulled Wine), והתחלתי לצעוד לאורך המסלול המוביל למופע האור-קולי.

לא ידעתי על מה להסתכל קודם. הכל היה כל כך יפה, שלפעמים מרוב התלהבות שכחתי לצלם :).

בכל זאת הצלחתי לתעד מעט מהחוויה הנפלאה הזו. והנה לפניכם חלק קטן מהתמונות ומסרטוני הוידאו שכן זכרתי לצלם ;).

מיקום

גני קיו נמצאים בתחילת איזור 4 במפת איזורי לונדון.

כתובת: 2 Lichfield Rd, Richmond TW9 3JR, בריטניה.

ביקורים בגנים: הגנים פתוחים לביקורים כל השנה. בתקופת חג המולד יש מכירת כרטיסים מיוחדת למופע האור-קולי, וכרטיסים אלה אינם כרטיסי הכניסה הרגילים. כרטיסים למופע האור-קולי לשנת 2018 אפשר לקנות כאן
כרטיסים לביקור רגיל ניתן להשיג כאן.

דרכי הגעה

רכבת: תחנת הרכבת התחתית הקרובה לגנים נקראת Kew Gardens.

לתחנת Kew Gardens מגיעים הקווים:
District line

אוטובוס
יש קווי אוטובוס רבים המגיעים לאיזור. ניתן להעזר באפליקציה Bus London כדי לבחור את הקו המתאים עבורכם.

ביקרתם בגני קיו? אל תהססו לחלוק חוויות, לשאול שאלות או להציע הצעות

כתיבת תגובה