לונדון איי

על הלונדון איי (London Eye)

הלונדון איי (London Eye) ובעברית, העין של לונדון, המוכר גם בשם הגלגל הענק של לונדון, הוא אחת האטרקציות המובילות ביותר בלונדון. הוא נמצא על הגדה הדרומית של התמזה במקום הנקרא גני היובל (Jubilee Gardens). הגלגל נבנה כחלק מחגיגות המילניום, באופן כזה שניתן לנייד אותו למקומות אחרים, אולם מיליוני המבקרים והפופולריות שצבר, גרמו לכך שיישאר במקומו.

הלונדון איי הוא גלגל ענק בגובה של 135 מטר ויש בו 32 קפסולות ממוזגות בצורת ביצה, שיכולות להכיל עד 25 אנשים. אורכה של כל קפסולה הוא 8 מטרים ומשקלה 500 ק"ג.

בתוך הקפסולה יש מקומות ישיבה, וניתן לראות את בניין הפרלמנט והביג בן, את וסטמינסטר אבי, את קתדרלת סנט פול ועוד אתרים מוכרים הנמצאים, בקו הנוף הנשקף מהקפסולה.

סיבוב שלם של הגלגל נמשך כ- 30 דקות. הגלגל מסתובב כל כך לאט, שבקומת הקרקע הנוסעים עולים ויורדים מבלי שהגלגל יעצור.

פרטים נוספים שכדאי לדעת...

מיקום

הלונדון איי נמצא על גדה הדרומית של התמזה, לא רחוק מבניין הפרלמנט והביג בן. ביום שבו מבקרים באיזור וסטמינסטר כדאי לשלב גם ביקור בלונדון איי.

דרכי הגעה

רכבת
הלונדון איי נמצא סמוך לאיזור וסטמינסטר, ולכן ביום שבו מתכננים ביקור בארמון באקינגהאם, וסטמינסטר אבי, בניין הפרלמנט והביג בן, חדרי המלחמה של צ'רצ'יל ופארק סנט ג'יימס, אפשר לשלב ביקור בלונדון איי. אם מגיעים לארמון באקינגהאם, יש להגיע לתחנת הרכבת Geen Park.

קווי הרכבת המגיעים ל- Geen Park הם:
Jubilee line
Piccadilly line
Victoria line

אם מגיעים ישירות ללונדון איי, התחנה הקרובה היא Waterloo.

קווי הרכבת המגיעים ל- Waterloo הם:

Jubilee line
Bakerloo line
Northen line
Waterloo & City

אוטובוס
יש קווי אוטובוס רבים המגיעים לאיזור. ניתן להעזר באפליקציה Bus London כדי לבחור את הקו המתאים עבורכם.

ביקרתם בלונדון איי? אל תהססו לחלוק חוויות, לשאול שאלות או להציע הצעות

כתיבת תגובה