מצודת לונדון

על מצודת לונדון

מצודת לונדון (Tower of London) היא אחד מהאתרים המרתקים ביותר בעיר. המצודה היא טירה מלכותית הממוקמת על גדות נהר התמזה במרכז לונדון. במהלך השנים הטירה עברה שינויים והשתמשו בה למטרות שונות: מקום מגוריהם של מלכי בריטניה, בית כלא, מחסן נשק, גן חיות ומקום משכנם של תכשיטי המלכה.

המצודה נפתחה לציבור הרחב לאחר מלחמת העולם השניה, ומאז הפכה לאחת האטרקציות הפופולריות ביותר למבקרים בלונדון. בשנת 1988 המצודה הוכרזה על ידי אונסק"ו לאתר מורשת עולמית.

אז מה בעצם אפשר לראות במצודה?

תכשיטי הכתר – אחד המבנים המבוקשים ביותר הוא תצוגת תכשיטי הכתר (Crown Jewels), שבו מוצג אוסף מרשים של תכשיטים יקרים, המשמשים את בית המלוכה בטקסים מלכותיים.

המגדל הלבן (White Tower) – נמצא במתחם המצודה ונחשב לטירה המפורסמת ביותר בבריטניה. הוא נבנתה כדי להפחיד את הלונדונים ולהרתיע פולשים זרים. בתוך הטירה אפשר לראות תצוגה מרשימה של כלי הנשק המלכותיים, אוספים הסטוריים של בית המלוכה ואוצרות נוספים.

עורבי המצודה – במתחם המצודה מצויים 7 עורבים, הנחשבים לשומרי המגדל. האגדה מספרת שהממלכה הבריטית ומצודת לונדון ייפלו אם ששת העורבים המתגוררים במקום יעזבו אותו. לכן, יש 7 עורבים: 6 הכרחיים ואחד ממלא מקום. העורבים משוטטים חופשי ברחבי המצודה במהלך היום, ואסור להאכיל אותם, כי הם עלולים לנשוך אם הם מרגישים מאויימים.

תפנו לעצמכם כמה שעות, כדי להנות ממה שיש למצודה להציע לכם. קחו סיור מודרך, או מכשיר אודיו, אם אתם רוצים לשמוע את הסיפורים מאחורי המיצגים השונים, והכי חשוב תהנו 🙂

פרטים נוספים שכדאי לדעת...

tower of london

מיקום

מצודת לונדון נמצאת סמוך לתחנת הרכבת Tower Hill.

כתובת המצודה: St Katharine's & Wapping, לונדון EC3N 4AB, בריטניה.

ביקור במצודה: המצודה פתוחה כל יום. כדאי לבקר באתר האינטרנט שלהם, כדי לקבל מידע מדוייק על שעות הפתיחה. האתר מציע 15% הנחה למי שמזמין אונליין.

דרכי הגעה

מצודת לונדון נמצאת סמוך לסקיי גרדן, קתדרלת סנט פול, גשר המצודה ושוק בורו. ביום טיול אפשר לשלב את כל האתרים הללו יחד.
המצודה נמצאת סמוך לתחנת הרכבת Tower Hill.

רכבת תחתית
ל- Tower Hill מגיעים הקווים:
District line
Circle line

אוטובוס
יש קווי אוטובוס רבים המגיעים לאיזור. ניתן להעזר באפליקציה Bus London כדי לבחור את הקו המתאים עבורכם.

ביקרתם במצודת לונדון? אל תהססו לחלוק חוויות, לשאול שאלות או להציע הצעות

כתיבת תגובה