אטרקציות בלונדון בחורף

אטרקציות בלונדון בחורף - מאמצים או מוותרים?

אטרקציות בלונדון בחורף - מאמצים או מוותרים?

לונדון בחורף ביחס לערים אחרות באירופה די נוחה להתנהלות. אני בכל אופן חווה אותה בהנאה רבה. החורף לא קר מידי, ועם הערכות נכונה אפשר לגלות את הקסם. אז אני, בהחלט, מאמצת את האטרקציות בלונדון בחורף. ומה איתכם? מאמצים או מוותרים?
אם בחרתם לוותר, ולהגיע לביקור בעיר בעונה חמה יותר, זה בסדר גמור. יש מה לעשות בלונדון בכל עונות השנה. העיר מדהימה, ויש בה שלל אטרקציות מעניינות ומתאימות לכולם.
אבל אם אתם לא פוחדים מהקור, ומעניין אתכם לחוות את העיר בחורף, יש לא מעט פעילויות ייחודיות לעונה. את האטרקציות בחורף הייתי מחלקת לשניים: פעילויות ואירועים לקראת הכריסמס והשנה האזרחית החדשה, ואלה שמגיעים אחר כך. אירועי הכריסמס מתחילים בסוף נובמבר (בכל שנה יש להתעדכן בתאריך המדויק) ונמשכים עד תחילת ינואר (שוב, להתעדכן בתאריך המדויק). והאחרים מתחילים, בדרך כלל, בשבוע השני של ינואר ונמשכים עד האביב.

אטרקציות בלונדון בתקופת הכריסמס

כאמור, לקראת הכריסמס אפשר למצוא אטרקציות בלונדון שהן ייחודיות לתקופה זו. העיר כולה מעוצבת באופן מיוחד ומוארת באורות צבעוניים. באופן אישי, זו התקופה האהובה עלי ביותר בשנה. זו פשוט חגיגה לעיניים לטייל ברחובות העיר ולראות אותה זוהרת ויפה. כל היופי הזה חינמי לגמרי ומחמם את הנפש. הרחובות המומלצים ביותר לשוטטות הם אוקספורד, ריג'נט, קרנבי ורחוב בונד. כמובן, גם האזורים הסמוכים לרחובות אלה חגיגיים ומזמנים ביקור כגון: קובנט גרדן, סוהו וצ'יינה טאון. וכשתרצו להתחמם בדרך, הגיעו לשווקים והזמינו כוס של סיידר או יין חם.

שווקי חג המולד

השווקים בחגיגות חג המולד גם הם ייחודיים לעונה ומפוזרים ברחבי העיר. הגדול והמוכר מכולם הוא לא אחר מאשר הווינטר וונדרלנד (Winter Wonderland) שמתקיים מדי שנה בהייד פארק (Hyde Park). הפארק הופך ללונה פארק ענק הכולל דוכני אוכל ומשחק, ברים, מופעים, מוסיקה, מתקנים ועוד. הכניסה לפארק חינם. התשלום הוא על שימוש במתקנים השונים.
שוק נוסף, קטן אמנם, אבל חביב ביותר נמצא בכיכר לסטר. השוק מקושט ומואר באוירת החג וכולל דוכני אוכל, שתיה ואחרים.
גם על הטיילת לאורך הנהר יש שוק שמוקם במיוחד לקראת חגיגות הכריסמס. השוק נקרא כריסמס ליד הנהר (Christmas by the river) ומתקיים בין מזח גשר לונדון לבין הסקופ (The Scoop at More London). דוכני השוק ממוקמים לאורך הגדה, והוא משקיף על מצודת לונדון ועל גשר המצודה. אם משוטטים שם בלילה המראה מרהיב עם כל האורות שמאירים את הגשר והסביבה.

אטרקציות בלונדון בחורף

ווינטר וונדרלנד
(Winter Wonderland)

אטרקציות בלונדון בחורף

השוק בכיכר לסטר

אטרקציות בלונדון בחורף

כריסמס ליד הנהר
(Christmas by the river)

אטרקציות מיוחדות בלונדון בתקופת החורף

כאמור, בתקופת הכריסמס לונדון כולה הופכת מיוחדת, שונה, חגיגית ואחרת. אחרת במשמעות של טובה יותר. בתקופה זו, יש לא מעט אטרקציות מיוחדות בלונדון. מלבד השווקים, ישנן אטרקציות נוספות שכדאי לבקר בהן, אם אתם מגיעים לעיר בין נובמבר לינואר.

כריסמס בגנים הבוטניים – מופע האור-קולי שמוקם בגני קיו מדי שנה בתקופת הכריסמס. בתקופה זו, המקום הופך מגן של יום למופע מרהיב אחרי החשיכה. המבקרים עוברים בגן דרך מסלול קבוע, שלאורכו מוצבים מיצגים שקשורים לחג המולד. המייצגים מוארים, בחלקם התאורה מתחלפת, אחרים נעים בסיבובים או בדרך אחרת, העצים מקושטים בשלל גוונים ואורות ומוסיקה מלווה את ההולכים לאורך כל המסלול. חייבים לראות את זה כדי להבין.

החלקה על הקרח – אם אתם בעניין החלקה על הקרח או מעוניינים לצפות במחליקים, בתקופת חג המולד תוכלו למצוא מספר רחבות להחלקה על הקרח ברחבי העיר: ברחבת מוזיאון ההיסטוריה של הטבע, בבית סומרסט (Somerset House) סמוך לקובנט גרדן, ברחבת מצודת לונדון וכמובן בווינטר וונדרלנד שבהייד פארק.

כיכר טרפלגר – בתקופת הכריסמס מוצב בכיכר טרפלגר עץ חג המולד המסורתי. רבים מבקרים בכיכר זו בכל ימות השנה, ובתקופת הכריסמס עוד יותר. לנו היהודים יש עניין להגיע לשם, אם במקרה יוצא לנו לבקר שם בחנוכה, משום שבכיכר מוצבת חנוכיה ענקית שנרותיה נדלקים מדי יום במהלך ימי החג.

האיגלו של Coppa Club – ארוחת ערב באיגלו המחומם של מסעדת הקופה קלאב (Coppa Club) תוך כדי צפייה בגשר מצודת לונדון המעוטר באורות מנצנצים. זה יהיה מאתגר למצוא מקום פנוי בתקופה זו של השנה, כי המקום מבוקש מאד ומספר האיגלואים מצומצם.

ביקור באולפני הארי פוטר – גם אולפני הארי פוטר נערכים לחגיגות הכריסמס והופכים למתחם חגיגי ומושלג. לחובבי הארי פוטר כדאי להגיע לאולפני בתקופה זו. חשוב להזמין מקומות מראש, אחרת לא תמצאו כרטיסים.

ביקור בגן החיות של לונדון – כן, גם גן החיות משתנה בתקופת הכריסמס, והופך לגן חיות קסום ומואר. אין ספק, שילדים ישמחו לשוטט ברחבי הגן, לצפות בבעלי החיים המוארים ובמזרקות הזוהרות תוך כדי אכילת מרשמלו קלוי בזמן שאתם תשתו יין חם.

ואחרי שהאורות כבים, וחגיגות הכריסמס נגמרות לונדון חוזרת לעצמה… בערך…
ואז מתחילות חגיגות הקניות.

דוגמה למסלול טיול שבועי בתקופת הכריסמס תוכלו למצוא כאן.

ומה קורה אחרי שהאורות כבים?

אחרי שאורות חג המולד כבים, לונדון חוזרת לעצמה ומתחילים אירועי חורף חדשים. זה הזמן לקניות, לאהבה, ואפילו, לחגיגות של השנה החדשה של הסינים. אם יש סיבות לחגוג, למה לא?

עונת הסיילים של החורף – אחרי הכריסמס מתחילה עונת הסיילים של החורף ונמשכת עד אמצע פברואר בערך. לחובבי השופינג זה הזמן לערוך קניות שוות באמת. מרכזי הקניות העיקריים הם: רחוב אוקספורד, רחוב ריג'נט וקניוני ווספילד כמובן. מי שמעוניין להנות משני העולמות – חגיגות הכריסמס והסיילים – צריך להגיע ללונדון בין ה-26 לדצמבר ועד תחילת ינואר.

חגיגות ראש השנה הסיני – מדי שנה לונדון חוגגת את ראש השנה הסיני בצ'יינה טאון ובווסט אנד. החגיגות המוניות וכוללות מצעד ססגוני, ריקודים, אוכל רחוב סיני ומופעי במה בכיכר טרפלגר.

יום האהבה – ב 14 בפברואר מציינים את יום האהבה בלונדון. אם אתם נמצאים שם בתאריך זה, תכננו לעצמכם ערב רומנטי כמיטב המסורת הלונדונית.

יום פטריק הקדוש – יום פטריק הקדוש (St Patrick’s Day) הוא יום חגה של אירלנד ומתקיים ב-17 במרץ . בלונדון מצטרפים לחגיגה האירית, ומציינים את היום הזה לרוב בסוף השבוע שלפני ה-17 במרץ באירועים, תהלוכות, מוסיקה ופעילויות נוספות.

האטרקציות בלונדון בחורף רבות ומגוונות. השתדלתי לציין את הבולטות שבהן. אולם, אם בזמן הקריאה נזכרתם באטרקציה נוספת, שכדאי להוסיף לדף זה, כתבו לי באמצעות הוספת תגובה בתחתית דף זה או שלחו לי מייל באמצעות מערכת צור קשר.

כתיבת תגובה